пʼятниця, 12 січня 2018 р.

Педагогічна поема, або фейсбук лайно.

Вчора я розмістив допис під кодовою назвою «Педагогічна поема», який протримався лише 14 годин. Після цього даний допис було видалено, а мою запасну сторінку заблоковано.
Не очікував, що в цій групі за такий короткий строк цей допис одержить понад дві з половиною сотні вподобайок і буде поширений понад півсотні разів. Цікаво, за чиїм доносом було проведено цю каральну акцію і, головне, який механізм її проведення? Бо на деяких сторінках даний допис все ж залишився.
Для тих, хто не в курсі, наведу посилання мордокнижників, яке вони мені надіслали. Якщо вони і в цьому побачать щось «не те», нехай заблокуються самі :)

"It looks like something you posted doesn't follow our Community Standards. We remove posts that attack people based on their race, ethnicity, national origin, religious affiliation, sexual orientation, gender or disability. (Короткий змістовий переклад: Ви написали таке, що нашій конторі не сподобалося. Ми видаляємо все, що може не сподобатися москворотим, жидам, московському сатанату і підарасам.)

Нещодавно жінка почула, як невістка з розмовляє з кимось по телефону свинособачою. Питає, чого це ти по-кaцaпськи? А та відповідає, що розмовляє з 8-річним племінником, який днями має приїхати на тиждень погостювати. Бо сам він з Сєвєродонецька, української не знає і плаче, якщо з ним розмовляти українською.
Поки ми думали, як цього племінника долучити до цивілізації, той приїхав. Відчинилися двері і першими словами, які ми почули, було «Доброго ранку!». І надалі він розмовляв виключно українською. Повільно, добираючи слова, але на неочікувано доброму рівні. Ми були шоковані такою різкою зміною, але син розкрив таємницю.
Він просто сказав племіннику, що у нас ті, хто розмовляють по-кaцaпськи, ідуть «на підвал». А що таке підвал мешканцям Донеччини добре відомо. То ж той швиденько згадав українську, яку вчить у школі, і якої до цього «не знав». Отака «педагогічна поема».
Це я до того, що до кaцaпів не може бути ніякої толерантності і ніякого перехідного періоду для загального переходу на українську не треба. І освіту, і ЗМІ і все інше можна повністю перевести на українську в один день. І всі будуть все добре розуміти. Якщо, звісно, їм це правильно пояснити.

Можливість публікування дописів тимчасово заблокована для вас на 7 днів. А якщо знову образите мишебрата, то заблокуємо на місяць".
От така мордокнижня…

Володимир Шляховий©

Немає коментарів:

Дописати коментар